Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vidět dál než na plot vlastní zahrádky…

29. 9. 2010

Vytvoření dlouhodobé koncepce rozvoje města je nesmírně důležité. Česká Skalice je ve svém rozvoji totiž podstatně omezena přehradou, Babiččiným údolím a různými ochrannými pásmy. Chtěli bychom, aby naše město mělo nějaký dlouhodobý plán, který ve svých důležitých bodech zhodnotí jeho potenciál, slabá místa a určí jeho hlavní vývojový směr. Takovému plánu by pak bylo podřízeno i územní plánování.

Že je dobré mít dlouhodobou koncepci se jasně ukázalo právě v tomto volebním období, kdy vedení města prosadilo a městské zastupitelstvo schválilo prodeje a směny pozemků v průmyslových zónách pro stavby fotovoltaických elektráren. Tím výrazně podvázalo rozvoj města, které teď prakticky nemá žádné území pro rozvoj podnikání. To má vliv nejen na místní zaměstnanost, ale může to mít výrazný vliv i na další oblasti života města. Méně příležitostí pro podnikání znamená méně pracovních míst, menší výdělky a v neposlední řadě i menší tržby obchodníků a drobných podnikatelů v našem městě.

Chceme uvážlivý a koncepční rozvoj našeho města. Po nás “nepřijde potopa”, po nás přijdou naše děti a těm chceme vytvořit podmínky pro spokojený život v našem městě a pro jeho další rozvoj.

Petr Fejfar

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky

(Lenka S., 6. 10. 2010 9:08)

Dostala jsem vaše volební noviny a teď i navštívila tyto stránky. Jsem ráda, že je tu někdo, kdo nechce dělat jen líbivou a populisticky zaměřenou politiku. Mám ráda naše malé město a přála bych si, aby se nám v něm dobře žilo. Ne jen nám a teď, ale i starým lidem a za pár let i našim dětem. Ráda vám dám svůj hlas, za sebe i za ně.

Re: Díky

(Petr Fejfar, 6. 10. 2010 9:29)

Vážená Lenko, moc Vám děkujeme za příznivá a milá slova! Věříme, že se nám to společně podaří.

Ex starosta

(Kamil, 29. 9. 2010 14:28)

Jen škoda, že tato koncepce již nebyla dříve, jak dlouho jste byl starosta to nešlo udělat už v té době ?

Re: Ex starosta

(Petr Fejfar, 29. 9. 2010 15:05)

Starostou jsem byl od roku 1990 do roku 2000. Byla to přelomová doba, kdy se muselo řešit spousta nesmírně důležitých věcí. Ustanovovaly se všechny demokratické instituce, bylo nutno se vypořádat s privatizací, restitucemi, získáním historického a dalšího majetku pro naše město. Vedle toho jsme budovali kanalizaci a čistírnu odpadních vod a připravovali stavbu obchvatu města. Bylo toho opravdu dost na lidi, kteří se vše učili za pochodu. Víte Kamile, opravdu jsem neměl před dvaceti lety tolik zkušeností a znalostí, to přiznávám.
Ale proč například vládnoucí koalice ODS a SNK před čtyřmi lety odmítla vytvoření výboru pro investice a rozvoj, který právě mohl takovouto koncepci iniciovat a spoluvytvářet, to nevím… Zeptejte se prosím i pan Hubky a Daňsy…

Re: Re: Ex starosta

(Duch, 29. 9. 2010 17:52)

Ten výbor jste navrhl jen proto, aby jste se aspoň někam vetřel po neúspěšné kandidatuře do senátu a zastupitelstva.

Re: Re: Re: Ex starosta

(Petr Fejfar, 29. 9. 2010 18:24)

Když si to pane "Duchu" myslíte, tak Vám to asi nevyvrátím. Vzhledem k Vaší informovanosti předpokládám, že jste asi členem městského zastupitelstva (ODS? SNK?) Tudíž jste nejspíš hlasoval proti návrhu na zřízení výboru pro investice a rozvoj. Ku škodě města a jeho obyvatel, nemyslíte? :-)

Re: Re: Re: Re: Ex starosta

(Duch, 29. 9. 2010 18:32)

Vůbec si to nemyslím :-)
A zdržel jsem se :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Ex starosta

(Petr Fejfar, 29. 9. 2010 18:46)

Zdržel se hlasování = je mi to fuk! Ale díky alespoň za Vaše částečné "odhalení komunálně-zastupitelské identity"! :-)

Re: Re: Re: Ex starosta

(Kamil, 29. 9. 2010 22:20)

bohužel s tímto názorem musím souhlasit, též mě to tak připadá

Re: Re: Re: Ex starosta

(lingvista :-), 30. 9. 2010 8:26)

Pane Duchu, vaše výpady jsou snad až chorobné, vy p. Fejfara asi trošku nenávidíte, že... Proč ale píšu: Slovo "abyste" se píše dohromady, je to další z vašich četných hrubek, tak se to doučte, zvlášť, když jste ten zastupitel. Děláte si ostudu...

Re: Re: Re: Re: Ex starosta

(Duch, 30. 9. 2010 9:38)

Vyprovokovali mě k nim, ale jeho stálé chorobné a nenávistné výpady vůči vedení města a některým zastupitelům, tedy i vůči mě. Tak se pak není čemu divit.
K vašemu patologickému opravování chyb se již nevyjadřuji.

Re: Re: Re: Re: Re: Ex starosta

(Petr Fejfar, 30. 9. 2010 11:47)

Pane „Duchu“, pokud jsem Vás a vedení města v rámci nějaké kritiky na jednání zastupitelstva urazil, tak jste se měl proti tomu na místě a do zápisu ohradit! Nic takového jsem nezaznamenal. Pokud byste odkryl svojí identitu, šlo by to i zkontrolovat v zápisech z jednání. Ale jak jste již naznačil, patříte zřejmě k té stávající, jak já asi urážlivě používám: „mlčící a hlasovací většině městského zastupitelstva“.
Neřešte si prosím už svoje bolístky na našich stránkách a ještě k tomu anonymně…

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ex starosta

(Duch, 30. 9. 2010 11:55)

Ale já jsem nikde nepsal o zastupitelstvu! Myslím tyto vaše stránky a diskuzi! Vy podle mě taky patříte k určité části občanů, kterou bych musel hanlivě pojmenovat, ale nikde to nepíšu.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ex starosta

(Petr Fejfar, 30. 9. 2010 12:06)

Zdá se mi, že osobní diskusi jsme už oba vyčerpali... :-) Mějte se a oslovujte si svoje voliče (lépe však na vašich stránkách), děkuji.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ex starosta

(Josef Nováček, 2. 10. 2010 23:25)

Slovy klasika: Pozval jsem si Vás všechny dnes sem, protože jste mi před lety všichni provedli něco hrozného.
Pan Duch musí trpět naprosto neuvěřitelným komplexem z Vaší osoby, jinak už si jeho neuvěřitelně se opakující narážky a útoky vysvětlit nedokážu. Ale tak ano, může říct, že pro dobro tohoto města udělal to, že několik let seděl, s prominutím na zadku v zastupitelstvu, když se po něm chtělo, aby přijal zodpovědnost, tak se velmi chlapsky zdržel. Človeče, vy jste prostě neuvěřitelný. Na Vašem případě by se dal vyučovat příklad čecháčkovství - přijdu tam, kde se někdo o něco snaží, návrh na lepší řešení nepodám, pouze plkám do větru prázdné fráze, ideálně naplivu těm, co si dovolili vystoupit, do očí, a pak zase rychle, potichu, a hlavně anonymně zmizím, od toho je tu internetová diskuze, pokud můžu být anonymní, tak proč bych té svobody nevyužil, budu moci být o to sprostější. Pokud má být tohle nějaká snaha o přilákání voličů ODS a SNK, dělejte si to někde jinde.

Panu Fejfarovi se omlouvám, slíbil sem, že do diskuze s panem Duchem nebudu vzhledem k obavě ze vzniku možného konfliktu zasahovat, ale po několika esejích napsaných tímto pánem, jsem toho už měl dost.