Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bioplynová elektrárna ve Zlíči!?

8. 11. 2011

Vedle rutinních záležitostí se zastupitelstvo města dne 7. 11. 2011 zabývalo i návrhy výboru pro investice a rozvoj. Koalice ale těžko snášela, že zpracovatelem materiálů k projednání byl autor tohoto článku. Byť se jednalo o potřebné věci pro město (strategický plán rozvoje města a pravidla pro zveřejňování a projednávání návrhů na převody nemovitostí), nakonec tyto návrhy odložilo na příští jednání. Hned na místě jsem projevil ochotu tyto návrhy vedení města a radě dovysvětlit a najít řešení (což činím již rok opakovaně i v jiných případech, většinou marně…)

Ale nechť, už jsem si zvykl, že jsem považován za nepřítele (podle jednoho z nejpřednějších členů městské koalice ODS a SNK) dokonce za "nepřítele - kašpara”…

Podstatnější ale byla informace o průběhu přípravy stavby “bioplynové elektrárny ve Zlíči”. Tato akce byla orgány města a státní správy schválena ve stavebním řízení formou “veřejnoprávní smlouvy”. O co jde? Zjednodušeně: paní vedoucí stavebního úřadu a pan starosta podepsali smlouvu, kterou zjednodušili správní řízení investorovi akce, zastupovaného koaličním členem městského zastupitelstva! A podle toho, co předložili členové osadního výboru ve Zlíči (ještěže vznikl!) smlouvu podepsali dřív, než ji zveřejnili na úřední desce! To je opravdu zářný příklad toho, jak někteří členové zastupitelstva města, starosta a nejvyšší “stavební úřednice” dbají zájmů občanů města…

Pokud tedy já jsem kašpar a kdo jsou oni? Jaké loutky na provázcích? Kým, nebo čím vedených?

Bc. Petr Fejfar

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nedejte se!

(Marie Breussová , 30. 12. 2011 18:33)

Vaše situace je totožná s příběhem naší obce Libeň u Libře, Zemědělské družstvo vlastníků Dolní Břežany zde postavilo a provozuje bioplynovou stanici. Příprava projektu proběhla v tichosti, petice a protesty občanů nepomohli. Obecní zastupitelstvo nejdříve projekt dokonce podporovalo, potom od něj odstoupilo, ale protestní aktivity občanů žádný z devíti zastupitelů nepodpořil ani nepomohl. Takže bioplynka stojí, dělá hluk nejen vlastním provozem, ale i intenzivní těžkou dopravou, která je pro její provoz nezbytná. Samozřejmě smrdí, za „příznivého“ povětří až na druhý konec vsi. Nevěřte slibům a nedejte se!!! Držím palce a přeji hodně štěstí.
Marie Breussová
Libeň

Občané Zlíče poddaní národního výboru

(Vladimír Prchal člen OV, 11. 11. 2011 19:39)

V případě bioplynové stanice ve Zlíči je jasné že ať občané chtělí cokoli je jim to prd platné protože si vedení města a úředníci města prostě prosadí svou ať chgeme nebo ne.Co se týká výstavby a potřebných povolení nám vedení města a vysocí ůředníci města ukázali ,že nás občany potřebují pouze před volbami (hlasy) a po celé volební období na to abychom je ze svých daní ptatili. Tedy plaťte a my si budeme dělat co mi chceme.U nás ve Zlíči proběhla schůze občanů na téma bioplynová stanice a sešlo se veliuce dost lidí a všichni byli proti! Pouze pan Křička odešel před hlasováním a pan Haug se zdržel hlasování.Když jsme si na výbor pozvali pana Čecha který toto vše zařizuje tak nám na rovinu řekl,že věděl ,že kdzž to dá jako stavební povolení ,že s tím obvčané Zlíče nebudou souhlasit proto se dohodl s vedením města a ůředníky pro tento postup aby nás všechny ostatní obešel.A jestě na okraj ,jsme zjistili že tato byoplinka nebude sloužit firmě agromer ale je to připraveno pro JZD Dolany kteří to budou financovat a tuto chtěli již stavět již v jiné lokalitě ale tamní občané i s výborem s tímto nesouhlasili.My také chceme žít na čistém vzduchu a ne v chlívě!A co si o tom můžeme myslet?Kdo je kašpar kdo je poddaný a kdo vládce?