Jdi na obsah Jdi na menu
 


"Pomníky” i na dluh?

 

Na posledním jednání zastupitelstva města řekl jeden z koaliční zastupitelů a členů rady města, že není problém, aby se naše město zadlužilo klidně i na 15 až 20 let. Zajímavý názor od člověka pozdně střední generace (já se k ní počítám už Bohužel taky). Reagoval jsem na jeho názor a řekl jsem, že si myslím, že zatěžovat naše děti našimi dluhy není správné…

Jsem rád, že se podařilo ustanovit výbor pro investice a rozvoj města. Jsem rád, že v tomto výboru jsou lidé, kteří rozumí městské problematice a nahlížejí na ní opravdu komplexně. Chtěl bych osvědčit, že tento nový výbor skutečně začal věcně a odborně pracovat, že jsou v něm lidé, kteří mají erudici i zájem o rozvoj města. Předseda výboru Ing. Šrůtek mě opravdu mile překvapil svými odbornými znalostmi a “tahem na branku”, za což jsem mu již na jednání zastupitelstva vyjádřil svůj respekt.

Jsem rád, že v zastupitelstvu města jsou zastoupeni lidé nastupující generace, kterým není všechno fuk. Je to dobrá zpráva pro naše město a jeho občany.

Bc. Petr Fejfar

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

upřesnění

(občan-ne-ovce, 9. 12. 2010 7:43)

1) Daný zastupitel řekl, že město je schopno splácet zhruba 100 miliónový dluh po dobu 15ti let, což je z minulosti dokázáno např. na splácení dluhu kvůli ČOV.
2) Přece není možné všechno zamítat s tím, že se město zadluží, to by pak ve městě nic nevzniklo, nic se neopravilo atd. Pak to není moc dobrá zpráva pro občany, že zastupitelé alibisticky nic neschválí a město bude upadat a zakrní.

Re: upřesnění

(Petr Fejfar, 9. 12. 2010 12:18)

Jsou věci, na které se město může zadlužit, např. na kanalizace, protože taková investice se má šanci postupně vracet. Na ČOV a kanalizaci byla v minulosti uzavřena BEZÚROČNÁ půjčka na deset let (původně na sedm, ale podařilo se mi fond ŽP přesvědčit o prodloužení splatnosti). A bylo to tuším jen milionů sedmdesát.
Zadlužovat se ale na investice, které se ekonomicky nevrátí a nebo dokonce zatíží město dalšími provozními náklady, není podle mne správné...